KARADENİZ TERCÜME

Yeminli Tercüme Bürosu
                                KARHAN TERCÜME - KARADENİZ

Karadeniz'de tercüme hizmeti almak istediğiniz ili seçiniz;

AmasyaArtvinBartınBayburtBoluÇorumDüzceGiresun,​ Gümüşhane , Bartın, 

Karabük ,KastamonuOrduRizeSamsunSinopTokatTrabzonZonguldak

         Trabzon Tercüme Bürosu 

Doğu karadeniz bölgesinde yer alan trabzon kafkasların ve iran transit yolunun başlangıcında yer alır. karadenize kıyısı olan diğer ülkelerin limanlarıyla bağlantısı bulunmaktadır. tarihi ve doğa güzellikleri ile dört mevsim gezip görülebilecek turizm şehridir.

ilçeler

trabzon ilinin ilçeleri; akçaabat, araklı, arsin, beşikdözü, çarşıbaşı, çaykara, dernekpazarı, düzköy, hayrat, köprübaşı, maçka, of, sürmene, şalpazarı, tonya, vakfıkebir ve yomra'dır.

Trabzon ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Trabzon Tercüme Bürosu

Trabzon'da noter yeminli tercüme hizmeti. Trabzon'da noter yeminli tercüme hizmeti.
         Karabük Tercüme Bürosu 

Batı karadeniz bölgesinde bulunan karabük, tarihi safranbolu evleri ve antik kentleri ile bir turizm cennetidir.

karabük, türk ulusunun tarihinde, sanayileşmeyi simgeleyen kent olmanın haklı gururunu taşımaktadır. cumhuriyetin ilk yıllarında, ulu önder atatürk'ün sanayileşme yolunda aldığı devrim kararı üzerine, türkiye'nin ilk entegre demir-çelik tesisinin yeri  için, maden kömürü havzasına ve sahile yakınlığı, demiryolu güzergahında bulunuşu ve stratejik uygunluğu nedeni ile karabük seçilmiştir.

ilçeler: karabük ilinin ilçleri; eflani, eskipazar, ovacık, safranbolu ve yenice'dir.

Karabük ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Karabük Tercüme Bürosu

Karabük'de noter yeminli tercüme hizmeti. Karabük'de noter yeminli tercüme hizmeti.
         Zonguldak Tercüme Bürosu 

Zengin tarihi bir geçmişi olan göz alabildiğince yeşili, bin yıllık mağaraları, doğal ve tarihi güzellikleriyle zonguldak görülmeye değer bir ildir.

 

Zonguldak ilinin ilçeleri; alaplı, çaycuma, devrek, ereğli ve gökçebey' dir.

Zonguldak'ta müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Zonguldak Tercüme Bürosu

Zonguldak'ta noter yeminli tercüme hizmeti. Zonguldak'ta noter yeminli tercüme hizmeti.
        Samsun Tercüme Bürosu 

Karadeniz bölgesinde yer alan samsun, doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demiryolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir. anadolu'nun savunulmasını planlamak amacı ile atatürk'ün 19 mayıs, 1919'da gelmesi ile samsun, türk istiklal savaşı'nın başladığı yer olma özelliği ile önemini her zaman korumuştur.

 

Samsun ilinin ilçeleri; alaçam, asarcık, ayvacık, bafra, çarşamba, havza, kavak, ladik, ondokuzmayıs, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü ve yakakent'tir.

Samsun'da müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Samsun Tercüme Bürosu

Samsun'da noter yeminli tercüme hizmeti. Samsun'da noter yeminli tercüme hizmeti.
         Bolu Tercüme Bürosu 

Yeşil ve mavinin kucaklaştığı, birlikte uyuyup uyandığı, rüzgârın başı dumanlı dağlarda efsanelerin en dramatiklerinden birini hâlâ fısıldadığı, binlerce yıldır bir çok uygarlığın filizlenip boy attığı ve meyvelerini bıraktığı şehirdir bolu.

bolu'nun, tabiat, insan ve tarihin el ele verip yoğurduğu güzelliklerini görmek, dağların söylediği köroğlu türkülerini işitmek isteyenlerin şehre ulaşması hiç de zor değil. bolu, ankara ve istanbul'un neredeyse tam ortasında bu iki merkezi birbirine bağlayan ana yolun üstündedir.

bolu ilinin ilçeleri; dörtdivan, gerede, göynük, kıbrısçık, mengen, mudurnu, seben ve yeniçağa' dır.

Bolu'da müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bolu Tercüme Bürosu

Bolu'da noter yeminli tercüme hizmeti. Bolu'da noter yeminli tercüme hizmeti.
         Artvin Tercüme Bürosu 

Artvin, ili ikiye bölen çoruh nehri, dik yamaçlı uzun vadileri, 3900 metreye kadar yükselen birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, balta girmemiş doğal ormanları, yüksek dağların doruklarında krater gölleri, karagülleri, yeşil yaylaları, fauna ve flora zenginliği, tarihi kilise, kale ve kemer köprüleri, geleneksel mimarisi ve festivalleri ile çeşitli turizm değerlerini içinde barındıran otantik bir turizm beldesidir.

kaçkar ve karçal dağlarında yapılan dağ tırmanışları, bölgenin değişik yörelerinde doğal güzellikler içinde bulunan trekking parkurlarında yapılan doğa yürüyüşleri, çoruh nehri ve barhal çayında yapılmakta olan rafting, katamaran ve kano gibi akarsu sporları artvin'in turizm çeşitliliğini zenginleştirmektedir. 4 ncü dünya akarsu sporları şampiyonası 1993 yılında çoruh nehrinde yapılmıştır.

ilçeler: artvin (merkez), ardanuç, arhavi, borçka, hopa, murgul, şavşat, yusufeli.

Artvin ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Artvin Tercüme Bürosu

Artvin'de noter yeminli tercüme hizmeti. Artvin'de noter yeminli tercüme hizmeti.
         Bartın Tercüme Bürosu 

Bartın, batı karadeniz'de doğal güzelliği, plajları, tarihi yapıları, mağaralarıyla ilgi çeken bir ildir.


bartın ilinin ilçeleri; amasra, kuruçaşile ve ulus'tur.

Bartın'da müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bartın Tercüme Bürosu

Bartın'da noter yeminli tercüme hizmeti. Bartın'da noter yeminli tercüme hizmeti.
         Çorum Tercüme Bürosu 

Karadeniz bölgesinin iç anadolu’ya açılan kapısı olan çorum ili , anadolu kültür mozaiği içerisinde eşsiz bir konuma sahiptir.

günümüzden 7 bin yıl öncesine ait kültürel verilere rastlanan çorum’da, ilk organize devleti kuran hititlerin ilk başkenti hattuşa bulunmaktadır.

hattuşa anadolu’nun kalbinde, unesco tarafından dünya kültür mirası listesine alınmış ülkemizdeki 9 değerden biridir. hitit uygarlığı en az mısır uygarlığı kadar eski ve zengin bir uygarlıktır. hititlerle mısırlılar arasında yapılan kadeş antlaşması metin tabletleri boğazköy’de bulunmuştur.

İlçeler: çorum (merkez), alaca, bayat, boğazkale, dodurga, iskilip, kargı, laçin, mecitözü, oğuzlar, ortaköy, osmancık, sungurlu, uğurludağ.

Çorum ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Çorum Tercüme Bürosu

Çorum'da noter yeminli tercüme hizmeti. Çorum'da noter yeminli tercüme hizmeti.
         Giresun Tercüme Bürosu 

Doğu karadeniz bölgesi'nde yer alan giresun bir yarımada üzerine kurulmuştur. giresun, anadolu'nun kuzeydoğusunda, yeşille mavinin kucaklaştığı karadeniz'in inci kentlerinden birisidir. doğal ve tarihi değerler açısından turizme oldukça elverişli bulunan giresun'un bakir ormanları, yaylaları ve akarsuları ilgi çekicidir.

 

giresun ilinin ilçeleri; alucra, bulancak, çamoluk, çanakçı, dereli, doğankent, espiye, eynesil, görele, güce, kesap, piraziz, şebinkarahisar, tirebolu ve yağlıdere'dir.

Giresun ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Giresun Tercüme Bürosu

Giresun'da noter yeminli tercüme hizmeti. Giresun'da noter yeminli tercüme hizmeti.
            Amasya Tercüme Bürosu

Orta karadeniz'de, yeşilırmak vadisi harşena dağı eteklerine kurulan amasya, 7 bin yılın üzerindeki eski tarihi boyunca krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir belde olmuştur.

Dünyanın en güzel misket elması, kirazı, şeftalisi ve bamyasının üretildiği, tarih ve doğanın birlikte bulunduğu anadolumuzun nadide şehirlerinden biridir Amasya.

Amsaya'nın ilçeleri: amasya (merkez), göynücek, gümüşhacıköy, hamamözü, merzifon, suluova, taşova'dır.

Amasya ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.​

Amasya Tercüme Bürosu

Amasya'da noter yeminli tercüme hizmeti. Amasya'da noter yeminli tercüme hizmeti.
            Bayburt Tercüme Bürosu

Bayburt doğu anadolu'yu karadeniz'e bağlayan erzurum-trabzon tarihi ipek yolu üzerindedir. marco polo ve türk seyyah evliya çelebi bu yoldan geçmişlerdir. çoruh nehrinin kıyısında bulunan şehrin tarihi m.ö. 3000'lere kadar uzanır.

İlçeler:bayburt ilinin ilçeleri aydıntepe ve demirözü 'dür.

Bayburt ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.​

Bayburt Tercüme Bürosu

Bayburt'ta noter yeminli tercüme hizmeti. Bayburt'ta noter yeminli tercüme hizmeti.
             Ordu Tercüme Bürosu

Doğanın tüm güzelliklerinin cömertçe sergilendiği bir belde olan ordu, deniz turizmi imkanları bakımından doğu karadeniz bölgesinde en şanslı il durumundadır.

bölgenin en temiz kumu ve bölgenin en uzun kıyı şeridine sahiptir. kıyı şeridinde, birbirinden güzel koylar, doğal ve sağlıklı plajlar ve çeşitli mesire yerleri mevcuttur.

ordu ilinin ilçeleri; akkuş, aybast, çamaş, çatalpınar, çaybaşı, fatsa, gölköy, gölyalı, görgentepe, ikizce, kabadüz, kabataş, korgan, kumru, mesudiye, perşembe, ulubey ve ünye'dir.

Ordu ilinde müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.​

Ordu Tercüme Bürosu

Ordu'da noter yeminli tercüme hizmeti. Ordu'da noter yeminli tercüme hizmeti.
         Kastamonu Tercüme Bürosu

Eski bir yerleşim merkezi olan kastamonu il merkezi ve ilçelerinde bir çok eski eser ziyarete açıktır. belli başlıları araç, taşköprü, küre, abana ilçeleri sit alanı kapsamındadır. taşköprü'de zımbıllı tepe (pompeipolis), inebolu'da abeş kalesi, geriş tepesi, çatalzeytin'de ginolu koyu, cide ilçesinde gideros koyu arkeolojik sit alanıdır.

ilçeler:

kastamonu ilinin ilçeleri; abana, ağlı, araç, azdavay, bozkurt, cide, çatalzeytin, daday, devrekani, doğanyurt, hanönü, ihsangazi, inebolu, küre, pınarbaşı, seydiler, şenpazar, taşköprü ve tosya'dır.

Kastamonu'da müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.​

Kastamonu Tercüme Bürosu

Kastamonu'da noter yeminli tercüme hizmeti. Kastamonu'da noter yeminli tercüme hizmeti.
            Düzce Tercüme Bürosu

Düzce batı karadeniz’in tek antik kenti olarak ayakta kalan, günümüzün önemli idari, ekonomik ve sosyal gelişmelerle hep yükselme yolunda; bir çok alanda gelişimini sağlayacak alt yapısı mevcut; ancak 17 ağustos ve 12 kasım 1999 depremlerinden sonra kısa sürede yeniden kalkınabilmesi için; 09 aralık 1999 tarihinde 81. il oldu.

yağmur ormanları olarak adlandırılan ormanları, birbirinden güzel yaylaları, tabiat harikası samandere ve güzeldere şelaleleri, efteni kuş cenneti, kaplıcaları, yaylaları ve akarsuları ve batı karadeniz bölgesinin ayakta kalan tek antik kenti prusias – konuralp müzesi ile görülmeye değer bir ildir.

ilçeler: düzce ilinin ilçeleri; akçakoca, cumayeri, çilimli, gökyaka, gümüşova, kaynaşlı ve yığılca'dır.

Düzce'de müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Düzce Tercüme Bürosu

Düzce'de noter yeminli tercüme hizmeti. Düzce'de noter yeminli tercüme hizmeti.
            Rize Tercüme Bürosu

Doğu karadeniz bölgesinde yer alan rize, bölgenin en karakteristik özelliklerini gösterir. anadolu'nun diğer bölgelerinden coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısı ile de ayrılır. dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşılabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir.

 

rize ilinin ilçeleri; ardeşen, çamlıheşin, çayeli, derepazarı, fındıklı, güneysu, hemşin, ikizdere, iyidere, kalkandere ve pazar'dır.

Rize'de müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Rize Tercüme Bürosu

Rize'de noter yeminli tercüme hizmeti. Rize'de noter yeminli tercüme hizmeti.
            Sinop Tercüme Bürosu

Sinop karadeniz bölgesinin ortasında anadolu'nun en kuzeyinde, boztepe yarımadasının en dar kesiminde kurulmuştur. karadeniz'in en güzel tabii limanlarından biridir. bölgenin en eski şehirlerinden olan il, 3 üncü yüzyıl filozoflarından diyojen'in doğum yeridir. ormanlarla iç içe girmiş plajları şehri ziyaret edenlere inanılmaz güzellikler sunar.

ilçeler:

sinop ilinin ilçeleri; ayancık, boyabat, dikmen, durağan, erfelek, gezde, saraydüzü ve türkeli'dir.

Sinop'da müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Sinop Tercüme Bürosu

Sinop'ta noter yeminli tercüme hizmeti. Sinop'ta noter yeminli tercüme hizmeti.
            Tokat Tercüme Bürosu

Komana, (Bizans), Kah-Cun (İran), Dar Ün-Nusret (Selçuklu), Sobaru (Moğol), adlarıyla da bilinen Tokat (Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti Dönemi), Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan illerinden biridir.

 

Tokat ilinin ilçeleri; almus, artova, başçiftlik, erbaa, niksar, pazar, reşadiye, sulusaray, turhal, yeşilyurt ve zile'dir.

Tokat'da müşterilerimize sunduğumuz tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Tokat Tercüme Bürosu

Tokat'ta noter yeminli tercüme hizmeti. Tokat'ta noter yeminli tercüme hizmeti.